Firemní software a hodnota firmy

Dlouhodobě se věnuji firemnímu software a postupně objevuji – určitě pro sebe – odlišnosti této oblasti softwarového vývoje. Dnes chci napsat o hodnotě firem, které dodávají firemní software, a proč bývají podhodnocené. Reálná hodnota firmy může snadno násobně narůst změnou strategie.

Pokračování textu Firemní software a hodnota firmy

Material Design nebo Bootstrap

V dnešní době existují dva hlavní styly/knihovny pro návrh uživatelského rozhraní na webu – Bootstrap od Twitteru a Material-Design od Google. Material design je spíš návrhovým vzorem, který je pak realizovaný různými knihovnami (např. Materialize nebo get MDL).

Když začínáte, je dobré si prohlédnout ukázky možného a také jako inspiraci.
Pokračování textu Material Design nebo Bootstrap

Inteligentní elektroinstalaci bych znovu nechtěl

Toto je druhý díl článku z přednášky „Bydlení v pasivním domě aneb inteligentní elektroinstalaci bych znovu nechtěl“, kterou jsem přednesl na konferenci Europen. Pokud jste ještě nečetli první díl Bydlení v pasivním domě, doporučuji si jej přečíst.

Všechny věci v pasivním domě mají svůj důvod a opravdu se vyplatí. To ovšem neplatí pro inteligentní elektroinstalaci, která navíc není vůbec inteligentní.

Pokračování textu Inteligentní elektroinstalaci bych znovu nechtěl

WordPress a Node.JS

English version: WordPress and Node.JS.

Možná jste zaznamenali vydání WordPress Calypso. Jedná se o kompletně nové adminstrativní rozhraní pro WordPress (wp-admin). Je napsáno v Node.JS a v Reactu a je šířeno formou aplikace ke stažení. Pro její správný provoz budete potřebovat plugin JetPack. Na první pohled může tento krok vypadat trochu podivný. Cože? JavaScript? A formou aplikace?

Tento krok mi přijde logický. Zkusím vám vše vysvětlit.

Pokračování textu WordPress a Node.JS

Bydlení v pasivním domě

Na konferenci Europen jsou vždy různé bloky témat a jedním z nich byla i inteligentní elektroinstalace. Tento blok organizoval Tomáš Hnetila z Keria a vzpomněl si na mně. A tak jsem připravil přednášku „Bydlení v pasivním domě, aneb inteligentní elektroinstalaci bych už znovu nechtěl“. Její obsah se pokusím přenést do dvou článků.

Pokračování textu Bydlení v pasivním domě

Rockaway AWS Hackathon aneb utratit co nejvíc peněz

Tento víkend jsem se zúčastnil Rockaway AWS Hackathonu, jehož tématem byly technologie Amazon Web Services. Část z nich u nás ve firmě používáme pro provoz ABRA FlexiBee, ale chtěl jsem se podívat i na ty další. Jsem od nátury megaloman a tak mne zajímaly ty, které umožní škálovat provoz mých služeb opravdu ve velkém.

Pokračování textu Rockaway AWS Hackathon aneb utratit co nejvíc peněz