Dobré API

Dobré API je důležité. Co by ovšem mělo dobré API obsahovat a jak by mělo vypadat? Musí být dobře dokumentované, efektivní, konzistentní a také umět dostatečné množství věcí. Povím vám o zkušenostech z návrhu API pro FlexiBee, které používají stovky vývojářů v ČR a naopak o konzumaci stovek API v Dativery.


Na vodu s dětmi

Velmi často se setkávám s dotazy, zda je voda vhodná pro děti a obzvláště pro malé děti. Chtěl bych se s vámi podělit o své zkušenosti.

Pro mě je dovolená s dětmi na vodě vždy ta nejzajímavější. Na dovolené potřebuji alespoň trochu pohybu a to je s malými dětmi složitější. Zvlášť když máte tři jako já. Na velké vzdálenosti na kole nebo pěšky to není a současně tři děti neuvezu a ani neunesu.

Pokračování textu Na vodu s dětmi

Firemní software a hodnota firmy

Dlouhodobě se věnuji firemnímu software a postupně objevuji – určitě pro sebe – odlišnosti této oblasti softwarového vývoje. Dnes chci napsat o hodnotě firem, které dodávají firemní software, a proč bývají podhodnocené. Reálná hodnota firmy může snadno násobně narůst změnou strategie.

Pokračování textu Firemní software a hodnota firmy

Inteligentní elektroinstalaci bych znovu nechtěl

Toto je druhý díl článku z přednášky „Bydlení v pasivním domě aneb inteligentní elektroinstalaci bych znovu nechtěl“, kterou jsem přednesl na konferenci Europen. Pokud jste ještě nečetli první díl Bydlení v pasivním domě, doporučuji si jej přečíst.

Všechny věci v pasivním domě mají svůj důvod a opravdu se vyplatí. To ovšem neplatí pro inteligentní elektroinstalaci, která navíc není vůbec inteligentní.

Pokračování textu Inteligentní elektroinstalaci bych znovu nechtěl

WordPress a Node.JS

English version: WordPress and Node.JS.

Možná jste zaznamenali vydání WordPress Calypso. Jedná se o kompletně nové adminstrativní rozhraní pro WordPress (wp-admin). Je napsáno v Node.JS a v Reactu a je šířeno formou aplikace ke stažení. Pro její správný provoz budete potřebovat plugin JetPack. Na první pohled může tento krok vypadat trochu podivný. Cože? JavaScript? A formou aplikace?

Tento krok mi přijde logický. Zkusím vám vše vysvětlit.

Pokračování textu WordPress a Node.JS