Nemám rád PíáRštinu aneb FlexiBee+ABRA=VLN

Když jsme připravovali tiskové oznámení o spojení FlexiBee a ABRY, chtěl jsem jej doplnit i osobním pohledem na věc pro firemní blog. Připravil jsem si tedy článek, kde jsem vše popsal, a z něhož vychází i oficiální oznámení.

 

Těsně před vydáním jsem jej dal prohlédnout ještě Alici. Jaké bylo pro mne překvapení, když mi odpověděla: “Tohle ale nepůjde na blog, že ne?“ „Cože? To je přece důvod, proč jsem to celé psal!“ Přečetl jsem si po sobě vše ještě jednou a pochopil jsem. Byla tam! Chytil jsem nemoc zvanou PíáRština. Nemoc, která způsobuje, že člověk píše články naprosto nudné, bez chuti a plné obecných žvástů. Tu nemoc, které jsem se vždy chtěl vyhnout a která dělá svět firemní komunikace tak nudný. A teď tu sedím a mám ji.

Jak z toho ven? Tak zpátečka. Zkusme se vrátit na začátek a napsat vše jinak. To, že děláme cloudové účetníctví FlexiBee, asi víte. Před několika měsíci mi ale přišel do schránky e-mail od Martina Jirmanna, že by se rád sešel a že za námi přijedou do Plzně. Bylo mi samozřejmě hned jasné proč. Situace ještě nebyla pro prodej firmy ideální, protože jsme uprostřed relativně rychlého růstu (a navíc se zrychluje), který je lepší využít, a pak teprve prodávat nebo hledat investora. Ale říkal jsem si, že za nezávislou schůzku moc nedám.

Nakonec dorazil s Martinem Jirmannem i inspirativní Jaroslav Řasa. Jeho myšlenku United Software jsme už znali z minula, ale nebyla pro nás ještě vhodná, i když už dříve jsme si říkali, že jednou přijde doba a rádi se zapojíme. Ale tentokrát přišel z jiného důvodu – v ABŘE začali dělat mezinárodní cloudovou aplikaci primaERP. A protože nenechávají nic náhodě, chtějí nás k němu přizvat. Byla to velmi lákavá myšlenka a současně i lichotka. Myšlenku rozšířit svoji působnost do světa jsme také měli, ale vím, že v našem oboru to spolkne hodně peněz a uteče ještě hodně vody, než bychom na to měli ve FlexiBee volné prostředky a kapacity.

Rozhodování ale stejně bylo složité – jít do toho a vzdát se určité míry svobody? Co když se ve firmě, která je desetkrát větší než my, ztratíme?

Chvíli jsem váhal a také jsem se toho i trochu bál. Sešel jsem se i s lidmi, pro které je prodej firem denní chleba. Nejlépe mi asi poradil Ondra Raška: “Nejdříve si ujasni, co vlastně chceš, jaké jsou tvoje cíle.“ Také mi zdůraznil, že lepší doba pro prodej FlexiBee přijde až později, a získáme tak více prostředků. Ale možná právě proto jsem se na schůzce s ním vlastně rozhodl, že společný projekt s ABROU je vlastně to, co chci. I můj společník Martin Štekl byl pro.

Tak jsme si plácli. ABRA nám vyšla vstříc v podmínkách a vzájemná dohoda se nakonec povedla. Zatím spolupracujeme jen dva měsíce a výsledky propojení překonávají má očekávání. Lidé jsou velmi otevření a příjemně nás přivítali. A přijde mi, že i mí kolegové jsou k nim takto otevření i milí.

Pro mne je to současně i velká úleva – mít za sebou zázemí firmy, kde je na každou věc specialista. Přeci jen v malé firmě musí člověk dělat všechno.

Teď připravujeme plán propojení týmů primaERP a FlexiBee tak, abychom brzy dokázali běžet stejným směrem. A pak to celé vypukne. Už se na to celkem těším. Držte nám palce.

Pokud jste dočetli až sem, znamená to, že jsem pro dnešek svůj boj s PíáRštinou vyhrál. Snad vyhraji i příště.

Petr Ferschmann, jednatel FlexiBee

A co vy? Bojujete také s PíáRštinou?

PS: VLN = Velká Láska Nebeská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *